Wydarzenia
Czyli co w trawie piszczy          

Jesienny Plener strzelecki LOK Góra

10.09.2017 na strzelnicy myśliwskiej w Górze odbył się Jesienny Plener Strzelecki organizowany przez sekcję strzelectwa terenowego LOK Góra. 

Uczestnicy pleneru mogli postrzelać z klubowych kbks-ów pod okiem Prezesa LOK Góra kol. Bogdana Potocznego. Mimo mżawki która od rana sączyła się z nieba atmosfera była bardzo gorąca a daszek małej osi osłaniał od wilgoci. Po skończonych strzelaniach LR22 rozstawiono 10 figurkowy tor FHC idealnie w czasie bo na niebie się przejaśniło i przestało padać. Strzelanie odbyło się na zasadach treningowych  co nie znaczy że było łatwo a "pokonane" blaszaki cieszyły bardzo. Przez cały czas pleneru uczestnicy mogli ogrzać się przy ognisku i posilić się plenerową kuchnią z kociołków i grilla. 

Zapraszamy wszystkich chętnych na spotkania i zapraszamy do śledzenia naszej klubowej strony.


FotorelacjaGóra


Trening sekcji Strzelectwa terenowego LOK Góra

28.08.2017 odbył się trening strzelecki inaugurujący powstanie sekcji strzelectwa terenowego LOK Góra.  Omówiono działanie w strukturach LOK i plany dalszego rozwoju strzelectwa na ziemi górowskiej. Sekcja ST LOK łączy w sobie osoby związane z grupą Chomik Project i Formułą Hunter Classic jak i osoby które całkiem niedawno poznały tą dyscyplinę sportu strzeleckiego . Wszystkich chętnych do działania w ramach sekcji a przede wszystkim do zapoznania się ze strzelectwem terenowym zapraszamy na następne treningi. Kontakt na stronie klubowej. Zapraszamy


Góra


Zawody strzeleckie LOK "kałach 2017" 02.07.2017 Góra

02.07.2017 na strzelnicy myśliwskiej w Górze zostały rozegrane Zawody Strzeleckie Ligi Obrony Kraju ZR Góra-Głogów "Kałach 2017".  Na starcie stawili się entuzjaści strzelectwa z Góry, Głogowa i Wrocławia. Bardzo nam miło było powitać kolegów Adama i Damiana z LOK Legnica którzy poprowadzili zawody czuwając nad bezpieczeństwem jednocześnie przekazując ogrom wiedzy podanej z humorem i strzeleckim żartem. Odprawę która poprzedziła zawody poprowadził Prezes ZR LOK Góra -Głogów kol. Bogdan Potoczny. Wszystkim uczestnikom przypomniano o zasadach bezpieczeństwa oraz przypomniano zasady obsługi karabinków systemu AK. Tradycyjnie biuro zawodów poprowadził nasz skarbnik kol. Marek.

Zawody rozegrano na dystansie 100m. do do tarczy NT 23P z 4 stanowisk strzeleckich w postawie leżącej. Do dyspozycji zawodników były 4 karabinki systemu AK min. karabinek Zastava M70 ze składaną kolbą. Do zawodów przystąpiło 29 zawodników w kategorii Open. Każdy strzelec oddał 13 strzałów w tym ocenianych 10 (najlepszych). Zawodnicy do obserwacji skuteczności strzelań mieli do dyspozycji lunety obserwacyjne przy każdym stanowisku. Zawody przebiegały sprawnie i nie było przestojów a zaglądające przez chmury słońce uczyniło rywalizację jeszcze przyjemniejszą.

Najskuteczniejszym strzelcem zawodów został Przemysław Lisowski z Wrocławia z wynikiem 87p. i on z Góry wyjechał z Pucharem Prezesa ZR LOK Góra- Głogów. Tuż zanim uplasował się Waldemar Oleksy z LOK Głogów z wynikiem 84p. 3 miejsce zajął przedstawiciel LOK Góra Andrzej Zdyb zdobywając 81p.

Zawodnicy którzy w zajęli miejsce od 3-go  do 12-go otrzymali pamiątkowe kubki z logiem Góry ufundowane przez Gminę Góra oraz kamizelki taktyczne przekazane przez Pana Jacka z salonu Odzież Specjalna  Philipp&Jack  w Górze.

Zawody zakończono piknikiem integracyjnym i wspólnym pieczeniem kiełbasek przy ognisku. Dziękujemy wszystkim za stworzenie świetnej atmosfery i klimatu tych zawodów oraz zapraszamy na kolejne imprezy organizowane przez LOK Góra, bo poza otoczką sportową są one doskonałym sposobem na  spędzenie czasu w rodzinnej atmosferze i bezpiecznej zabawie.


Fotorelacja

Góra


Piknik rodzinny KS Puenta Góra

28.05.2017 na strzelnicy myśliwskiej w Górze odbył się Piknik Rodzinny KS Puenta Góra. LOK Góra uczestniczył w tym wydarzeniu. Uczestnicy Pikniku "Precyzyjnego strzału" rywalizowali w konkurencji karabin sportowy 50m.  Było dużo śmiechu i zabawy. Super impreza.


GóraWiosenne zawody Formuła Hunter Classic 21.05.2017 Ryczeń

W niedziele 21.05.2017 nad zalewem w Ryczeniu odbyły się zawody w strzelectwie terenowym w konkurencji FHC. Frekwencja dopisała i na miejsce zawodów zjawili się zawodnicy z Wrocławia, Torunia, Bydgoszczy i Poznania. Nie zabrakło także przedstawicieli Góry reprezentowanych przez liczne grono juniorów z LOK. Rejestracje zawodników oraz podział na 3 osobowe grupy startowe przeprowadzono w biurze zawodów już od godziny 8 rano. W międzyczasie można było skorzystać ze strzelnicy technicznej zwanaj RO na której zawodnicy dokonywali ostatnich korekt ustawień optyki.

Punktualnie o godzinie 10 zwołano odprawę wszystkich zawodników a uroczystego otwarcia zawodów dokonała Burmistrz Góry Pani Irena Krzyszkiewicz . Na odprawie przypomniano wszystkim zawodnikom zasady bezpieczeństwa na torze FHC oraz omówiono samą konstrukcję stanowisk i zasady poruszania się podczas rywalizacji. Tor strzelecki wyznaczono wzdłuż półwyspu lokując na nim 30 stanowisk z różnymi strefami trafienia na metalowych figurkach imitujących zwierzęta na dystansie od 10 do 41 metrów. W FHC w przeciwieństwie do standardowej dyscypliny Hunter Field Target (HFT) zawodnik na torze spotyka się tylko z dwoma postawami czyli z klęcząca i stojącą a brak standaryzacji dedykowanych wielkości stref trafienia do odległości czyni z tej dyscypliny bardzo trudny element sztuki strzeleckiej. Wiatr który zjawił się nad zalewem w Ryczeniu około godziny 9 wiał nieprzerwanie prze cały czas trwania zawodów płatając strzelcom niespodzianki. Trafione i przewrócone figurki cieszyły bardzo a twarda walka o każdy punkt trwała do końca.

3 strzelców zanotowało identyczny (najwyższy ) 14 punktowy wynik i aby wyłonić zwycięzcę potrzebna była dogrywka. Tutaj wiatr znów pokazał pazur i bardzo przeszkadzał w wyłonieniu zwycięzcy. Dogrywkę wygrał Piotr Czarnowski reprezentującym OPOLE Team  tuż przed Ryszardem Kowalskim z Chomik Project i Marcinem Pawlakiem z Wrocławia. Najlepszy wynik juniorski zanotował Tomasz Cuże z LOK Góra zdobywając 10 punktów.

Po zawodach rozpoczął się piknik a zawodnicy mogli posilić się słodkościami ufundowanymi przez PSS Społem Góra i Piekarnię MAJA Góra przy wspólnym ognisku na które drewno zapewniło Nadleśnictwo Góra Śląska. Każdy uczestnik zawodów FHC otrzymał pamiątkowy kubek z logo Góry ufundowane przez Gminę Góra.


Góra

Postrzelane

Dzięki uprzejmości kolegi Andrzeja można dziś było skorzystać z strzelnicy krytej 10m. Fantastyczne miejsce, pełne pasji i entuzjazmu dla strzelectwa. Miejsce otwarte na przenikanie się inicjatywy strzeleckiej i wiary w to co się robi.  Kilka fotek

.

Film

Góra


Trening 26.03.2017 Góra

Na strzelnicy myśliwskiej w Górze odbył się trening strzelecki. Do dyspozycji strzelców były wiatrówki: AA ProSport 4,5mm, AT44 6,35mm, TEX3 4,5mm, AA S400 4,5 mm. oraz inne. Cele w postaci figurek HFT rozstawiono wg. regulaminu FHC czyli od 10 do 41m. Piękna pogoda sprzyjała pobytowi na strzelnicy , po zakończonych strzelaniach spotkaliśmy się przy ognisku piekąc kiełbaski.

Trening dotyczył postawy stojącej i klęczącej czyli wymaganych w dyscyplinie strzelectwa terenowego Formuła Hunter Classic.  

Dzięki uprzejmości kolegi "Szarego" można było zapoznać się i postrzelać z karabinka MiniBeryl 5,56 mm. oraz z CZ LR22. Dziękujemy. Zapraszamy na następny trening strzelecki.


Chomik Project

FORMUŁA HUNTER CLASSIC


Otwarty turniej Strzelecki LOK Góra

Dnia 05.03.2017 na Strzelnicy Myśliwskiej w Górze rozegrany został Otwarty Turniej Strzelecki LOK.  Turniej poświęcony został pamięci Żołnierzy Wyklętych w ramach dni pamięci o podziemiu niepodległościowym po II wojnie światowej. Turniej rozegrano w formacie dwuboju, karabin + pistolet.

Przed rozpoczęciem zawodów zaprezentowano karabin kbks który wyposażono w celownik optyczny i bipod . Najlepszą forma prezentacji jest postrzelanie z takiego modelu co wielu zawodników z radością uczyniło. Uzyskane wyniki cieszyły ale nie były brane pod uwagę w rozgrywkach. 

Turniej został rozegrany sprawnie i bez komplikacji. Pogoda dopisała. Zawody skończyły się zaproszeniem uczestników na integracyjne ognisko i wspólne pieczenie kiełbasek.

Dwubój Karabin kbks 50m. + Pistolet MCM 25m.

1. miejsce Przemysław Lisowski Wrocław

2. miejsce Andrzej Mazur Góra

3. miejsce Piotr Kamma  Wrocław

Fotorelacja


GÓRA                                              Wręczenie medali LOK                                             

Dnia 16.02.2017 podczas XXXIV Sesja Rady Miejskiej Góry  w imieniu Zarządu Rejonowego LOK Góra-Głogów wręczono Brązowe Medale Zasługi Ligi Obrony Kraju. Medale wręczono Burmistrz Miasta i Gminy Góra Pani Irenie Krzyszkiewicz oraz Panu Jerzemu Maćkowskiemu jako wyróżnienie za wsparcie LOK i strzelectwa na terenie Góry.

Dekoracji dokonał Prezes ZR LOK Góra Bogdan Potoczny w asyście członków LOK.


Foto


GÓRAZimowe Strzelanie z "kałasza"

18.12.2016 na Strzelnicy Myśliwskiej w Górze odbyło się  zimowe strzelanie z "kałasza" w ramach Ligi Obrony Kraju Góra . Powiadają że pogoda na strzelanie jest dobra lub bardzo dobra, dziś w Górze była akurat dobra. Lekki opad deszczu nie zniechęcił i na strzelnicy pojawiło się 17 entuzjastów strzelectwa. Instruktarz, zasady BHP zostały omówione przed rozpoczęciem imprezy przez Prezesa ZR LOK Góra P. Bogdana Potocznego który w trakcie strzelań czuwał także nad ich prawidłowym przebiegiem. Nad biurem czuwał kolega Marek. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za przybycie i bezpieczną zabawę.

Już dziś możemy podać że na wiosnę 2017 odbędzie się kolejne strzelanie lecz tym razem w formie zawodów. Zapraszamy i zachęcamy do śledzenia strony.

Fotorelacja


Góra
MIKOŁAJKOWE ZAWODY W GÓRZE.

04.12.2016 na strzelnicy myśliwskiej w Górze odbyły się Mikołajkowe zawody LOK. Zawody te jednocześnie kończyły sezon 2016. 

Zapraszamy na fotorelację FOTOGóra


ZAWODY STRZELECKIE GIMNAZJALISTÓW Z POWIATU GÓROWSKIEGO

Na strzelnicy myśliwskiej w Górze rozegrane zostały dziś zawody strzeleckie gimnazjalistów. Była to druga edycja zawodów organizowanych przez Zarząd Rejonowy Ligi Obrony Kraju w osobie Bogdana Potocznego przy wsparciu Formuły Hunter Classic / Chomik Project. W imieniu Burmistrz Góry Ireny Krzyszkiewicz otwarcia i wręczenia nagród dokonał Zastępca Burmistrza Góry Andrzej Rogala, życząc jednocześnie sportowej rywalizacji i gratulując organizatorom organizacji drugiej edycji zawodów, które na stałe już wpisały się w kalendarz imprez.

Po otwarciu zawodów drużyny wylosowały kolejność startu i rozpoczęły strzelanie. Do rywalizacji stanęło sześć drużyn z: Gimnazjum nr 1 oraz Gimnazjum nr 2 w Górze, Gimnazjum w Czerninie, Wąsoszu, Irządzach i Naratowie. W konkurencji strzeleckiej startowały trzyosobowe drużyny i każdy z zawodników oddał trzy strzały próbne do tarczy z karabinka sportowego kbks z pozycji leżącej, a następnie dziesięć strzałów ocenianych. Dodatkową konkurencją były zawody opiekunów poszczególnych grup.

Dzisiejsze zawody wygrała drużyna gimnazjalistów z Irządzy, na drugim miejscu uplasowali się zawodnicy z Wąsosza, a trzecią lokatę zajęli uczniowie z Gimnazjum nr 2 w Górze. W klasyfikacji indywidualnej zwyciężył Maciej Szymański z Gimnazjum nr 2 w Górze, tuż za nim uplasowała się Alicja Chmiel z Irządzy, a trzeci był Bartosz Kowalski z Naratowa. 

Celem zawodów było popularyzowanie sportu strzeleckiego, rywalizacja sportowa wśród młodzieży szkolnej oraz sprawdzenie umiejętności strzeleckich.  FOTOGóraUtworzono za pomocą Mozello – to najłatwiejszy sposób tworzenia witryn internetowych.

 .