Wydarzenia
Czyli co w trawie piszczy          

KAłach'17 17.12.2017

Sezon strzelecki LOK Góra zakończyliśmy zawodami Kałach'17. Pomimo przedświątecznego czasu w biurze zawodów odnotowano ponad 36 zgłoszeń startowych, tak duża frekwencja bardzo cieszy. Zawody rozegrano z postawy leżącej z karabinków systemu AK  Sporter kal.7,62x39 tzw. kałachy. Strzelanie odbywało się na dystansie 100 metrów z przyrządów otwartych czyli muszka i szczerbinka . Każdy zawodnik poza środkami ochrony (okulary strzeleckie i nauszniki) miał do dyspozycji lunetę dzięki której mógł na bieżąco śledzić trafienia i wprowadzać ewentualne korekty. Zawodnik oddawał 13 strzałów z czego 10 najlepszych zliczano do wyniku klasyfikacyjnego. Zawody poprzedziła odprawa   na której zapoznano strzelców z planogramem zawodów i regulaminem strzelnicy. Przypomniano  też o zasadach bezpieczeństwa podczas strzelań.


W tym roku naszymi gośćmi byli druhowie z Polowej Drużyny "Sokoła" z Leszna. Koledzy zaprezentowali Karabinki systemu AR i AK oraz broń krótką min. pistolet Glock19 gen4.  Koledzy udzielali porad z zakresu obsługi broni strzeleckiej i co chyba najważniejsze prowadzili także praktyczne zajęcia  posługiwania się bronią. 


Zawody przebiegały sprawnie a zmienna pogoda dodawała smaczku całej rywalizacji. Zawody zakończono wspólnym ogniskiem i gorącym polowym posiłkiem z kociołków.

Pamiątkowe puchary, medale i dyplomy wręczył Prezes ZR LOK kol. Bogdan Potoczny

Wyniki:

Kategoria Lady

1. miejsce Wiśniewska Paulina 61 p.

2. miejsce Sokołowska-Szypiłło Irena 49 p.

3. miejsce Sajdak Karolina 17 p.

Kategoria Junior

1. miejsce Zdyb Łukasz 67 p.

2. Alicja Kowalska 53 p.

3. Cuże Tomasz 53 p.

Kategoria Senior

1. miejsce Gorwa Ryszard 85 p.

2. miejsce Zdyb Edward 84.p

3. Grzegorz Wawrzyniak 81 p.


Serdecznie gratulujemy wyników oraz dziękujemy wszystkim za sportową walką. Jednocześnie dziękujemy Panu Jackowi Jakubczykowi ze sklepu Odzież Specjalna  Philipp&Jack  za ufundowanie kamizelek taktycznych dla uczestników zawodów. Specjalne Podziękowania dla kolegów z Polowej Drużyny "Sokoła" za energię i poświęcony czas. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim członkom LOK Góra i sympatykom strzelectwa za to że byliście z nami w sezonie 2017 i już teraz zapraszamy na sezon strzelecki 2018.


Fotorelacja  by Grzegorz Wawrzyniak

Rozbieranie Tantala

Juniorka Ala i AR


Góra


zAWODY STRZELECKIE lok gÓRA 26.11.17

Dnia 26.11.2017 odbyły się zawody strzeleckie w dwuboju (karabin sportowy + pistolet sportowy) kończące sezon strzelecki LOK Góra w tej dyscyplinie. Mimo wietrznej i chłodnej niedzieli na górowską strzelnicę stawili się członkowie LOK jak i niezrzeszeni sympatycy strzelectwa. Bardzo cieszyło liczne stawienie się sekcji juniorskiej  a także Pań bowiem zawody rozegrano w trzech kategoriach czyli Najlepsza Kobieta, Junior i oczywiście Senior. 

Wyniki:

Najlepsza Kobieta

1. Sokołowska-Szypiło Irena  83p + 49p. 132p.

2. Wiśniewska Paulina 51p. + 76p. 127p.

Junior

1. Zdyb Łukasz 79p. + 83p. 162p.

2. Skibiński Szymon  58p. + 65p. 123p.

3. Cuże Tomasz 50p. + 70p. 120p.

Senior

1. Brukwiński Jacek 84p. + 81p. 165p.

2. Zdyb Andrzej 77p. + 84p. 161p.

3. Zdyb Edward 72p. + 86p.  158p.

Gratulujemy zwycięzcom poszczególnych kategorii. Ogromne  gratulacje dla kolegi Łukasza Zdyba (junior) za osiągniecie drugiego wyniku zawodów. Dziękujemy wszystkim za przybycie i już teraz zapraszamy na Zawody Kałach'17 które zakończą sezon strzelecki LOK Góra w roku 2017.


Fotorelacja


gÓRA


Turniej strzelecki z okazji Święta Niepodległości 11.11.2017 

Dnia 11.11.2017 na strzelnicy myśliwskiej w Górze został rozegrany Turniej Strzelecki z okazji Narodowego Święta Niepodległości organizowany prze LOK Góra. Turniej rozegrano w formacie dwuboju czyli karabin sportowy i pistolet sportowy. Poza członkami LOK odwiedziła nas spora grupa osób niezrzeszonych. Mamy nadzieję że ten sposób uczczenia obchodów  Święta Niepodległości przypadł wszystkim do gustu. Dziękujemy wszystkim za przybycie i bezpieczną zabawę. Do zobaczenia na kolejnych spotkaniach


Wyniki

I miejsce (junior) Zdyb Lukasz LOK Góra 172 p.

II miejsce (junior) Skibiński Szymon 134 p.

III miejsce (junior ) Oleszkiewicz Patryk 102 p.

I miejsce (senior) Potoczny Bogdan LOK Góra 180 p.

II miejsce (senior) Gorwa Ryszard LOK Góra 168 p.

III miejsce (senior) Zdyb Andrzej LOK Góra 164 p.

Zdyb Edward 161 p.

Chmielak Marek 155 p.

Brukwiński Jacek 155 p.

Kwiatek Krzysztof 145 p.

Szypiłło Przemysław 140 p.

Wiśniewska Paulina 133.p.

Sokołowski Józef 132 p.

Bobowski Marcin 121 p.

Sokołowska- Szypiłło Irena 115 p.

Gawlik Mikołaj 87 p.

Fotorelacja

Góra


Powiatowe zawody strzeleckie LOK dla uczniów 

Dnia 11.10.2017  na terenie strzelnicy myśliwskiej w Górze odbyła się kolejna edycja Powiatowych Zawodów Strzeleckich LOK dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych. Patronat nad zawodami objęła Burmistrz Góry Pani Irena Krzyszkiewicz i właśnie o Puchar Burmistrza Góry walczyli młodzi adepci strzelectwa.

Do turnieju przystąpiło 10 drużyn wystawionych przez Zespół Szkół w Sicinach - Gimnazjum w Naratowie, Zespół Szkoła Podstawowa i Przedszkole  w Czerninie, Gimnazjum w Irządzach, Szkoła Podstawowa nr 1 w Górze oraz Publiczna Szkoła Podstawowa im. B. Chrobrego w Wąsoszu. Zawody rozegrano w konkurencji karabinek kbks na dystansie 50 metrów z postawy leżącej. Klasyfikacja końcowa przewidywała wyłonienie najlepszego strzelca turnieju oraz najlepszej drużyny reprezentującej daną szkołę. Dodatkową klasyfikację przewidziano wśród nauczycieli którzy opiekowali się drużynami. 

O godzinie 10.00 Prezes LOK Góra Pan Bogdan Potoczny przeprowadził odprawę na której omówiono zasady bezpieczeństwa podczas zawodów oraz podstawy techniki strzeleckiej i obsługi karabinka kbks. Losowanie kolejności strzelań zapewniło sprawne rozpoczęcie strzelań.


Młodzi zawodnicy mieli do oddania 13 strzałów do tarczy ustawionej na dystansie 50  metrów. 10 najlepszych strzałów było zliczane do wyniku końcowego. Podczas strzelań członkowie LOK czuwali nad bezpieczeństwem zawodników a także udzielali wskazówek bowiem niejednokrotnie dla młodzieży  był to pierwszy kontakt z bronią. Zawody przebiegały sprawnie. Emocje były duże a sportowa rywalizacja bezpieczna i w duchu fair play.


Po podliczeniu wyników końcowych zostali wyłonieni zwycięzcy turnieju.

W kategorii najlepsza drużyna:

I m. drużyna gimnazjalistów z Czerniny, II m. drużyna gimnazjalistów z Wąsosza

III m. drużyna gimnazjalistów z Czerniny

W kategorii indywidualnej:

I m. Jakub Drozdowski – Czernina, II m. Arkadiusz Matuszewski – Wąsosz, III m. Maksymilian Szpruta – Czernina

W kategorii nauczycieli:

I m. Radosław Mrówka – Wąsosz, II m. Piotr Brojek – Czernina, III m. Anna Cieślak – Góra

Uroczystej dekoracji zwycięzców dokonała Burmistrz Góry Pani Irena Krzyszkiewicz w asyście swojego zastępcy Pana Andrzeja Rogali. Pani Burmistrz podkreśliła że zwycięzcami są tak naprawdę wszyscy uczestnicy zawodów  a aktywność sportowa to ważny element rozwoju i kształtowania się postaw wśród młodzieży. Podziękowała także nauczycielom za zaangażowanie i dobrą energię w ich codziennej  ciężkiej pracy. Członkowie LOK usłyszeli wiele ciepłych słów uznania na temat ich pracy włożonej  w rozwój i  popularyzację strzelectwa w gmine Góra oraz promocji naszego regionu.


W imieniu wszystkich uczestników Powiatowych Zawodów Strzeleckich LOK pragniemy wyrazić serdeczne podziękowania Pani Burmistrz Irenie Krzyszkiewicz za ufundowanie przepięknych nagród oraz nieocenione wsparcie w propagowanie strzelectwa w Gminie Góra. Panu Edmundowi Sawickiemu za fantastyczne nagrody. Panu Jackowi Jakubczykowi za ufundowanie kamizelek taktycznych dla młodych zawodników. Restauracji Rosette za wsparcie logistyczne (gorąca herbata była świetna). Panu Arkowi Gortychowi za super fotorelację z imprezy.

Do zobaczenia na następnych zawodach .


fotorelacjaGóra


Mistrzostwa Europy Hunter Field Target Choltice  2017

W dniach 30.09-01.102017 w czeskiej miejscowości Choltice odbyły się Mistrzostwa Europy Hunter Field Target organizowane przez WHFTO ( World Hunter Field Target Organisation).  

Jak i w latach poprzednich w pięknie położonym kompleksie pałacowym Choltice zgromadziła się cała czołówka europejskiego HFT z takich krajów jak  Wielka Brytania, Czechy, Polska, Węgry, Litwa  czy Słowacja. Prawie dwustu osobowa frekwencja zapowiadał wysoki poziom rywalizacji i sporo emocji już w pierwszym dniu zawodów bowiem zmagania zaplanowano na 2 dni strzelań na torach Alfa i Bravo.  Zawody rozegrano w dwóch głównych kategoriach sprzętowych hft1 i hft2  a także w kategorii Ladies  i Junior. Rozegrano także konkurencję drużynową w oparciu o teamy narodowe. Na tak ważnej dla strzelectwa terenowego imprezie nie mogło oczywiście zabraknąć przedstawicieli Góry skupionych w inicjatywie strzeleckiej Chomik Projekt i  LOK Góra.  


Tory strzeleckie ustawiono w  parku pałacowym który bardziej przypominał dziki las a piękna jesienna pogoda dodawała uroku rywalizacji. Organizatorzy zapewnili spora dawkę pozytywnej adrenaliny  i cele lokowali w ciekawych miejscach nie szczędząc  zawodnikom pułapek optycznych które bardzo myliły oko. Cele usytuowane pod górę i w dół dodawały pikanteri w rywalizacji. Zmienny wiatr wymuszał koncentrację bo chwila nieuwagi kończyła się zazwyczaj chybieniem celu i stratą cennych punktów.  

Po dwóch dniach zmagań udało się wyłonić zwycięzców. W kategorii hft1 zwycięzcą został czeski zawodnik  Vaclav Sejpka  notując  na karcie startowej 119 punktów. W hft2 najlepszym zawodnikiem okazał się Sławek Opiela z Polski z wynikiem 106 punktów. Polska drużyna narodowa zdobyła brąz i stanęła na trzecim stopniu podium. Najlepszym zawodnikiem reprezentującym  Górę okazał się Daniel Cieślak zdobywając w hft2 81 punktów co dawało 13 lokatę. Tuż za nim plasował się kolejny zawodnik  LOK Góra Ryszard Kowalski zdobywając 79 punktów. Cała drużynę cieszył wynik uzyskany przez naszą juniorkę Alę Kowalską która w klasyfikacji generalnej uzyskała  78 punktów  pokonując bardziej doświadczonych strzelców i zdobywając kolejne punkty na tak poważnej imprezie strzeleckiej.

Kolejna impreza zakończona ale na pewno  wyjechaliśmy z Czech bogatsi o kolejne doświadczenia które z pewnością zaowocują w przyszłości.

Dziękujemy za wsparcie uzyskane od Gminy Góra w osobie Pani Burmistrz Irenie Krzyszkiewicz, Panu Sekretarzowi Tadeuszowi Otto oraz Panu Jackowi ze sklepu Odzież Specjalna  Philipp&Jack w Górze.

fotorelacjaCholtice Czech RepublicJesienny Plener strzelecki LOK Góra

10.09.2017 na strzelnicy myśliwskiej w Górze odbył się Jesienny Plener Strzelecki organizowany przez sekcję strzelectwa terenowego LOK Góra. 

Uczestnicy pleneru mogli postrzelać z klubowych kbks-ów pod okiem Prezesa LOK Góra kol. Bogdana Potocznego. Mimo mżawki która od rana sączyła się z nieba atmosfera była bardzo gorąca a daszek małej osi osłaniał od wilgoci. Po skończonych strzelaniach LR22 rozstawiono 10 figurkowy tor FHC idealnie w czasie bo na niebie się przejaśniło i przestało padać. Strzelanie odbyło się na zasadach treningowych  co nie znaczy że było łatwo a "pokonane" blaszaki cieszyły bardzo. Przez cały czas pleneru uczestnicy mogli ogrzać się przy ognisku i posilić się plenerową kuchnią z kociołków i grilla. 

Zapraszamy wszystkich chętnych na spotkania i zapraszamy do śledzenia naszej klubowej strony.


FotorelacjaGóra


Trening sekcji Strzelectwa terenowego LOK Góra

28.08.2017 odbył się trening strzelecki inaugurujący powstanie sekcji strzelectwa terenowego LOK Góra.  Omówiono działanie w strukturach LOK i plany dalszego rozwoju strzelectwa na ziemi górowskiej. Sekcja ST LOK łączy w sobie osoby związane z grupą Chomik Project i Formułą Hunter Classic jak i osoby które całkiem niedawno poznały tą dyscyplinę sportu strzeleckiego . Wszystkich chętnych do działania w ramach sekcji a przede wszystkim do zapoznania się ze strzelectwem terenowym zapraszamy na następne treningi. Kontakt na stronie klubowej. Zapraszamy


Góra


Zawody strzeleckie LOK "kałach 2017" 02.07.2017 Góra

02.07.2017 na strzelnicy myśliwskiej w Górze zostały rozegrane Zawody Strzeleckie Ligi Obrony Kraju ZR Góra-Głogów "Kałach 2017".  Na starcie stawili się entuzjaści strzelectwa z Góry, Głogowa i Wrocławia. Bardzo nam miło było powitać kolegów Adama i Damiana z LOK Legnica którzy poprowadzili zawody czuwając nad bezpieczeństwem jednocześnie przekazując ogrom wiedzy podanej z humorem i strzeleckim żartem. Odprawę która poprzedziła zawody poprowadził Prezes ZR LOK Góra -Głogów kol. Bogdan Potoczny. Wszystkim uczestnikom przypomniano o zasadach bezpieczeństwa oraz przypomniano zasady obsługi karabinków systemu AK. Tradycyjnie biuro zawodów poprowadził nasz skarbnik kol. Marek.

Zawody rozegrano na dystansie 100m. do do tarczy NT 23P z 4 stanowisk strzeleckich w postawie leżącej. Do dyspozycji zawodników były 4 karabinki systemu AK min. karabinek Zastava M70 ze składaną kolbą. Do zawodów przystąpiło 29 zawodników w kategorii Open. Każdy strzelec oddał 13 strzałów w tym ocenianych 10 (najlepszych). Zawodnicy do obserwacji skuteczności strzelań mieli do dyspozycji lunety obserwacyjne przy każdym stanowisku. Zawody przebiegały sprawnie i nie było przestojów a zaglądające przez chmury słońce uczyniło rywalizację jeszcze przyjemniejszą.

Najskuteczniejszym strzelcem zawodów został Przemysław Lisowski z Wrocławia z wynikiem 87p. i on z Góry wyjechał z Pucharem Prezesa ZR LOK Góra- Głogów. Tuż zanim uplasował się Waldemar Oleksy z LOK Głogów z wynikiem 84p. 3 miejsce zajął przedstawiciel LOK Góra Andrzej Zdyb zdobywając 81p.

Zawodnicy którzy w zajęli miejsce od 3-go  do 12-go otrzymali pamiątkowe kubki z logiem Góry ufundowane przez Gminę Góra oraz kamizelki taktyczne przekazane przez Pana Jacka z salonu Odzież Specjalna  Philipp&Jack  w Górze.

Zawody zakończono piknikiem integracyjnym i wspólnym pieczeniem kiełbasek przy ognisku. Dziękujemy wszystkim za stworzenie świetnej atmosfery i klimatu tych zawodów oraz zapraszamy na kolejne imprezy organizowane przez LOK Góra, bo poza otoczką sportową są one doskonałym sposobem na  spędzenie czasu w rodzinnej atmosferze i bezpiecznej zabawie.


Fotorelacja

Góra


Piknik rodzinny KS Puenta Góra

28.05.2017 na strzelnicy myśliwskiej w Górze odbył się Piknik Rodzinny KS Puenta Góra. LOK Góra uczestniczył w tym wydarzeniu. Uczestnicy Pikniku "Precyzyjnego strzału" rywalizowali w konkurencji karabin sportowy 50m.  Było dużo śmiechu i zabawy. Super impreza.


GóraWiosenne zawody Formuła Hunter Classic 21.05.2017 Ryczeń

W niedziele 21.05.2017 nad zalewem w Ryczeniu odbyły się zawody w strzelectwie terenowym w konkurencji FHC. Frekwencja dopisała i na miejsce zawodów zjawili się zawodnicy z Wrocławia, Torunia, Bydgoszczy i Poznania. Nie zabrakło także przedstawicieli Góry reprezentowanych przez liczne grono juniorów z LOK. Rejestracje zawodników oraz podział na 3 osobowe grupy startowe przeprowadzono w biurze zawodów już od godziny 8 rano. W międzyczasie można było skorzystać ze strzelnicy technicznej zwanaj RO na której zawodnicy dokonywali ostatnich korekt ustawień optyki.

Punktualnie o godzinie 10 zwołano odprawę wszystkich zawodników a uroczystego otwarcia zawodów dokonała Burmistrz Góry Pani Irena Krzyszkiewicz . Na odprawie przypomniano wszystkim zawodnikom zasady bezpieczeństwa na torze FHC oraz omówiono samą konstrukcję stanowisk i zasady poruszania się podczas rywalizacji. Tor strzelecki wyznaczono wzdłuż półwyspu lokując na nim 30 stanowisk z różnymi strefami trafienia na metalowych figurkach imitujących zwierzęta na dystansie od 10 do 41 metrów. W FHC w przeciwieństwie do standardowej dyscypliny Hunter Field Target (HFT) zawodnik na torze spotyka się tylko z dwoma postawami czyli z klęcząca i stojącą a brak standaryzacji dedykowanych wielkości stref trafienia do odległości czyni z tej dyscypliny bardzo trudny element sztuki strzeleckiej. Wiatr który zjawił się nad zalewem w Ryczeniu około godziny 9 wiał nieprzerwanie prze cały czas trwania zawodów płatając strzelcom niespodzianki. Trafione i przewrócone figurki cieszyły bardzo a twarda walka o każdy punkt trwała do końca.

3 strzelców zanotowało identyczny (najwyższy ) 14 punktowy wynik i aby wyłonić zwycięzcę potrzebna była dogrywka. Tutaj wiatr znów pokazał pazur i bardzo przeszkadzał w wyłonieniu zwycięzcy. Dogrywkę wygrał Piotr Czarnowski reprezentującym OPOLE Team  tuż przed Ryszardem Kowalskim z Chomik Project i Marcinem Pawlakiem z Wrocławia. Najlepszy wynik juniorski zanotował Tomasz Cuże z LOK Góra zdobywając 10 punktów.

Po zawodach rozpoczął się piknik a zawodnicy mogli posilić się słodkościami ufundowanymi przez PSS Społem Góra i Piekarnię MAJA Góra przy wspólnym ognisku na które drewno zapewniło Nadleśnictwo Góra Śląska. Każdy uczestnik zawodów FHC otrzymał pamiątkowy kubek z logo Góry ufundowane przez Gminę Góra.


Góra

Postrzelane

Dzięki uprzejmości kolegi Andrzeja można dziś było skorzystać z strzelnicy krytej 10m. Fantastyczne miejsce, pełne pasji i entuzjazmu dla strzelectwa. Miejsce otwarte na przenikanie się inicjatywy strzeleckiej i wiary w to co się robi.  Kilka fotek

.

Film

Góra


Trening 26.03.2017 Góra

Na strzelnicy myśliwskiej w Górze odbył się trening strzelecki. Do dyspozycji strzelców były wiatrówki: AA ProSport 4,5mm, AT44 6,35mm, TEX3 4,5mm, AA S400 4,5 mm. oraz inne. Cele w postaci figurek HFT rozstawiono wg. regulaminu FHC czyli od 10 do 41m. Piękna pogoda sprzyjała pobytowi na strzelnicy , po zakończonych strzelaniach spotkaliśmy się przy ognisku piekąc kiełbaski.

Trening dotyczył postawy stojącej i klęczącej czyli wymaganych w dyscyplinie strzelectwa terenowego Formuła Hunter Classic.  

Dzięki uprzejmości kolegi "Szarego" można było zapoznać się i postrzelać z karabinka MiniBeryl 5,56 mm. oraz z CZ LR22. Dziękujemy. Zapraszamy na następny trening strzelecki.


Chomik Project

FORMUŁA HUNTER CLASSIC


Otwarty turniej Strzelecki LOK Góra

Dnia 05.03.2017 na Strzelnicy Myśliwskiej w Górze rozegrany został Otwarty Turniej Strzelecki LOK.  Turniej poświęcony został pamięci Żołnierzy Wyklętych w ramach dni pamięci o podziemiu niepodległościowym po II wojnie światowej. Turniej rozegrano w formacie dwuboju, karabin + pistolet.

Przed rozpoczęciem zawodów zaprezentowano karabin kbks który wyposażono w celownik optyczny i bipod . Najlepszą forma prezentacji jest postrzelanie z takiego modelu co wielu zawodników z radością uczyniło. Uzyskane wyniki cieszyły ale nie były brane pod uwagę w rozgrywkach. 

Turniej został rozegrany sprawnie i bez komplikacji. Pogoda dopisała. Zawody skończyły się zaproszeniem uczestników na integracyjne ognisko i wspólne pieczenie kiełbasek.

Dwubój Karabin kbks 50m. + Pistolet MCM 25m.

1. miejsce Przemysław Lisowski Wrocław

2. miejsce Andrzej Mazur Góra

3. miejsce Piotr Kamma  Wrocław

Fotorelacja


GÓRA                                              Wręczenie medali LOK                                             

Dnia 16.02.2017 podczas XXXIV Sesja Rady Miejskiej Góry  w imieniu Zarządu Rejonowego LOK Góra-Głogów wręczono Brązowe Medale Zasługi Ligi Obrony Kraju. Medale wręczono Burmistrz Miasta i Gminy Góra Pani Irenie Krzyszkiewicz oraz Panu Jerzemu Maćkowskiemu jako wyróżnienie za wsparcie LOK i strzelectwa na terenie Góry.

Dekoracji dokonał Prezes ZR LOK Góra Bogdan Potoczny w asyście członków LOK.


Foto


GÓRAZimowe Strzelanie z "kałasza"

18.12.2016 na Strzelnicy Myśliwskiej w Górze odbyło się  zimowe strzelanie z "kałasza" w ramach Ligi Obrony Kraju Góra . Powiadają że pogoda na strzelanie jest dobra lub bardzo dobra, dziś w Górze była akurat dobra. Lekki opad deszczu nie zniechęcił i na strzelnicy pojawiło się 17 entuzjastów strzelectwa. Instruktarz, zasady BHP zostały omówione przed rozpoczęciem imprezy przez Prezesa ZR LOK Góra P. Bogdana Potocznego który w trakcie strzelań czuwał także nad ich prawidłowym przebiegiem. Nad biurem czuwał kolega Marek. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za przybycie i bezpieczną zabawę.

Już dziś możemy podać że na wiosnę 2017 odbędzie się kolejne strzelanie lecz tym razem w formie zawodów. Zapraszamy i zachęcamy do śledzenia strony.

Fotorelacja


Góra
MIKOŁAJKOWE ZAWODY W GÓRZE.

04.12.2016 na strzelnicy myśliwskiej w Górze odbyły się Mikołajkowe zawody LOK. Zawody te jednocześnie kończyły sezon 2016. 

Zapraszamy na fotorelację FOTOGóra


ZAWODY STRZELECKIE GIMNAZJALISTÓW Z POWIATU GÓROWSKIEGO

Na strzelnicy myśliwskiej w Górze rozegrane zostały dziś zawody strzeleckie gimnazjalistów. Była to druga edycja zawodów organizowanych przez Zarząd Rejonowy Ligi Obrony Kraju w osobie Bogdana Potocznego przy wsparciu Formuły Hunter Classic / Chomik Project. W imieniu Burmistrz Góry Ireny Krzyszkiewicz otwarcia i wręczenia nagród dokonał Zastępca Burmistrza Góry Andrzej Rogala, życząc jednocześnie sportowej rywalizacji i gratulując organizatorom organizacji drugiej edycji zawodów, które na stałe już wpisały się w kalendarz imprez.

Po otwarciu zawodów drużyny wylosowały kolejność startu i rozpoczęły strzelanie. Do rywalizacji stanęło sześć drużyn z: Gimnazjum nr 1 oraz Gimnazjum nr 2 w Górze, Gimnazjum w Czerninie, Wąsoszu, Irządzach i Naratowie. W konkurencji strzeleckiej startowały trzyosobowe drużyny i każdy z zawodników oddał trzy strzały próbne do tarczy z karabinka sportowego kbks z pozycji leżącej, a następnie dziesięć strzałów ocenianych. Dodatkową konkurencją były zawody opiekunów poszczególnych grup.

Dzisiejsze zawody wygrała drużyna gimnazjalistów z Irządzy, na drugim miejscu uplasowali się zawodnicy z Wąsosza, a trzecią lokatę zajęli uczniowie z Gimnazjum nr 2 w Górze. W klasyfikacji indywidualnej zwyciężył Maciej Szymański z Gimnazjum nr 2 w Górze, tuż za nim uplasowała się Alicja Chmiel z Irządzy, a trzeci był Bartosz Kowalski z Naratowa. 

Celem zawodów było popularyzowanie sportu strzeleckiego, rywalizacja sportowa wśród młodzieży szkolnej oraz sprawdzenie umiejętności strzeleckich.  FOTOGóraUtworzono za pomocą Mozello – to najłatwiejszy sposób tworzenia witryn internetowych.

 .