Wydarzenia
Czyli co w trawie piszczy          

"Jesienny Kałasz" LOK GÓRA 07.10.2018 

 Fotorelacja z zawodówGóra


Trening LOK GÓRA 01.10.2018 

Kilka fotek z wczorajszego treningu strzeleckiego naszego klubu. Niestety nie udało rozegrać się "pojedynku strzeleckiego" ale w toku dyskusji narodził się pomysł rozegrania klubowych zawodów "3P". Jeszcze tej jesieni klubowicze będą mieli okazję rywalizować w 3 postawach karabin sportowy o Puchar Prezesa LOK Góra. Śledźcie aktualności i do zobaczenia na strzelnicy.

Fotorelacja

Góra


Powiatowe zawody strzeleckie dla UCZNIÓW LOK Góra 19.09.2018 

W środę 19 września na terenie strzelnicy myśliwskiej w Górze odbyły się Powiatowe Zawody Strzeleckie dla uczniów szkół ziemi górowskiej o puchar Burmistrza Góry. Była to czwarta edycja tej imprezy ale wyjątkowa pod każdym względem. W tym roku obchodzone są uroczystości 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości tak więc nasze zawody zostały wpisane w kalendarz imprez rocznicowych. 

Na starcie zawodów pojawiła się bardzo liczna reprezentacja szkół powiatu górowskiego  wraz z opiekunami min. z Góry, Niechlowa, Czerniny czy Sicin. W tym roku  mieliśmy przyjemność gościć klasę wojskową z liceum ogólnokształcącego w Wąsoszu.  Bardzo cieszy tak duże zainteresowanie sportem strzeleckim wśród młodzieży  i wsparcie dla tej inicjatywy nauczycieli placówek szkolnych. Ponad 47 młodych zawodników i zawodniczek wysłuchało zasad bezpieczeństwa i spraw organizacyjnych na zawodach strzeleckich. Punktualnie o godzinie 10 uroczystego otwarcia zawodów dokonała Burmistrz Góry Pani Irena Krzyszkiewicz.  Wszystkim zawodnikom biorącym udział w turnieju Burmistrz Góry życzyła pomyślności w rywalizacji sportowej, energii w doskonaleniu umiejętności strzeleckich, a z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę by wartości niepodległościowe stały się filarem do podejmowania walki w myśl zasady „fair play”, odzwierciedlając system wartości jakim jest pokój, prawda, tolerancja, szlachetność i uczciwość. Każdy z uczestników otrzymał tez słodki upominek od władz miasta który przekazała Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu Izabela Baranowska.

Młodzi zawodnicy rywalizowali  w kategorii drużynowej (3 osobowe drużyny) oraz o najlepszy wynik indywidualny  z karabinków sportowych na dystansie 50 metrów z postawy leżącej. Konkurs przebiegał sprawnie a nad jego prawidłowym przebiegiem czuwał kierownik zawodów Pan Bogdan Potoczny oraz  Jacek Szczerba który sprawnie podliczał wyniki uzyskane przez poszczególne drużyny. Były emocje  i dużo śmiechu. Wyniki cieszyły.


Organizatorzy postanowili  przeprowadzić konkurencję dodatkową. Polegała ona na rzucie atrapą granatu do celu.  Konkurencja ta cieszyła się niemałym zainteresowaniem a udział w niej wzięli także opiekunowie poszczególnych grup. Upominki w postaci kamizelek taktycznych w tej konkurencji ufundowała firma Philippe & Jack Odzież Specjalna. Góra


W konkursie indywidualnym o główna nagrodę, karabinek pneumatyczny Hatsan AirTact ufundowanym przez firmę Sharg.pl z Warszawy  potrzebna była dogrywka  pomiędzy Patrykiem Oleszkiewiczem (SP1. Góra) i Adrianem Gorwą (SP.1 Góra) bowiem na finale rywalizacji uzyskali po 86 punktów. By wprowadzić jeszcze więcej emocji dogrywkę przeprowadzono na zasadach "pojedynku strzeleckiego" . Zawodnicy mieli do strącenia na dystansie 50 metrów po 3 rzutki myśliwskie i tylko 3 naboje. Liczył się wynik i czas  rywalizacji. Kto pierwszy zaliczy wszystkie trafienia okaże się zwycięzcą. Lepszym okazał się Patryk Oleszkiewicz i to on wygrał wiatrówkę która została przekazana rodzicom.

Wszyscy zawodnicy i opiekunowie mogli posilić się pysznymi pierogami przygotowanymi na tą okazje przez firmę Rosette


Uroczystego podsumowania i zakończenia zawodów dokonała Burmistrz Góry gratulując wyników i zapraszając na kolejne zawody organizowane przez LOK Góra.

Wyniki:

1. miejsce Szkoła Podstawowa  nr 1. Góra 239 punktów.

2. miejsce  Szkoła Podstawowa  nr 1. Góra 217 punktów.

3. miejsce Zespół Szkół w Niechlowie  208 punktów.

Indywidualne:

1. miejsce Patryk Oleszkiewicz 86 punktów (dogrywka).

2. miejsce Adrian Gorwa 86 punktów (dogrywka).

3. miejsce Milena Piotrowska 85 punktów.

Opiekunowie:

1. miejsce Piotr Mrówka 88 punktów 

2. miejsce Piotr Brojek 76 punktów

3 miejsce Piotr Mendyka 73 punkty.


Dziękujemy wszystkim uczestnikom za  bezpieczną zabawę i zapraszamy na następne zawody oraz spotkania organizowane przez LOK Góra.

Ogromne podziękowania za wsparcie  w organizację zawodów  i promocję strzelectwa dla Pani Burmistrz Góry Ireny Krzyszkiewicz.  Firmy Sharg.pl  i Panu Arturowi Łuszczekowi z Warszawy  za dobry klimat współpracy i przekazaną nagrodę główną w konkursie indywidualnym. Philippe & jack odzież specjalna Góra Pan Jacek Jakubczyk za ufundowanie nagród w konkurencji "rzut granatem". Firmie Rosette za niesamowity katering ... DZIĘKUJEMY!!!

 Fotorelacja


.

GóraZawody strzeleckie LOK Wschowa z okazji Święta Wojska Polskiego. Puszcza 15.08.2018

W dniu 15.08.2018  na strzelnicy LOK Szlichtyngowa Puszcza odbyły się  Zawody strzeleckie LOK Wschowa z okazji Święta Wojska Polskiego.  Zawody rozegrano w konkurencji indywidualnej karabin sportowy 50m, drużynowej i drużynowym pojedynku strzeleckim. Ekipę górowskiego LOK reprezentowali Jacek Brukwiński, Andrzej Mazur, Krzysztof Jurewicz i Daniel Cieślak.

Po formalnościach rejestracji w biurze zawodów, punktualnie o 10.00 rozpoczęła się odprawa. Przedstawiono skład sędziowski, przypomniano regulamin bezpieczeństwa oraz harmonogram zawodów. 

 

Rywalizację rozpoczęto w konkurencji drużynowej. 10 drużyn  rywalizowało o miano najlepszej. Po skończonej konkurencji byliśmy "umiarkowanie" zadowoleni z  uzyskanych 213 punktów. Inne drużyny walczyły o swoje wyniki a my cierpliwie czekaliśmy na Pojedynek Strzelecki, konkurencję której w Górze się nie strzela. Byliśmy bardzo zaskoczeni gdy dostaliśmy info że LOK Góra wygrał konkurs drużynowy, nie trzeba chyba dodać że było to bardzo miłe zaskoczenie.


Pojedynek strzelecki okazał się konkurencja bardzo emocjonującą, liczył się czas i precyzja strzelań. Bardzo często zawodnikom zostawała amunicja a tu już trzeba było kończyć pojedynek bowiem drużyna przeciwna odnotowała wszystkie trafienia na tarczach biatlonowych.  Było dużo śmiechu, docinek i sportowej rywalizacji w duchu fair play. Pojedynek wygrała drużyna LOK Wschowa ...my uplasowaliśmy po wygranej dogrywce się na 5 miejscu. Po skończonych strzelaniach nastąpiły dekoracje zwycięzców w poszczególnych kategoriach. My cieszyliśmy się podwójnie bowiem Jacek wynikiem 79 punktów zajął 3 miejsce w klasyfikacji indywidualnej a drużyna LOK Góra była na pierwszym stopniu podium w drużynówce.


To były naprawdę świetne zawody zarówno od strony sportowej jak i organizacyjnej. Sprawnie przeprowadzone ale pełne luzu i rodzinnej atmosfery. Dopełnieniem tego klimatu była pyszna grochówka którą można się było posilić po skończonych zawodach. Dziękujemy za zaproszenie do Puszczy i liczymy na rewizytę na naszej strzelnicy w Górze.  

Fotorelacja

Wschowa


Mistrzostwa Świata HFT 2018 Choltice Republika Czeska

W dniach 04-05.08.2018 na terenie kompleksu pałacowego w Cholticach odbyły się Mistrzostwa Świata HFT organizowane przez światową federację strzelectwa terenowego WHFTO. Na starcie imprezy zgromadziło się  ponad 250 zawodników którzy walczyli tytuł najlepszego w kategorii HFT1, HFT2, Junior, Lady, Veteran oraz konkursie drużynowym. Frekwencja dopisała, pojawili się zawodnicy z całej Europy min.  z Norwegii, Węgier, Irlandii Północnej, Holandii, Anglii czy nawet tak odległego kraju jak RPA.  Jedną z najliczniejszych grup stanowili Polacy min. zawodnicy zrzeszeni w Chomik Project LOK Góra. Wystąpiliśmy w jednolitych koszulkach ufundowanych specjalnie na tą okazję przez Gminę Góra.


Zawody rozpoczęły się tradycyjnie od odprawy. Dwa tory strzeleckie Alfa i Brawo  rozlokowano na terenie lasu przylegającego do zespołu zamkowego. Każdy z zawodników na swoim torze spotkał 40  celi które trzeba był zaliczyć by być klasyfikowanym w punktacji końcowej. Temperatura w sobotę sięgała ponad 38 stopni w cieniu ale niestety część stanowisk ustawiona była w pełnym słońcu co zmuszało zawodników do wykazania się nie tylko umiejętnościami strzeleckimi ale także dużą odpornością i przygotowaniem kondycyjnym. Ekstremalne temperatury były najlepszym sprawdzianem nie tylko dla ludzi ale take dla sprzętu który w trakcie rozgrywek ulegał awariom. Taka sytuacja spotkała nasza juniorkę Alicję Kowalską która po awarii karabinka nie poddała się i walczyła dalej o punkty z karabinka kolegi z grupy. Problemy techniczne odnotował też Daniel CIeślak ale ten był w stanie dokończyć strzelania na swoim sprzęcie Trzeba podkreślić że awaria indywidualnie przygotowanego sprzętu  to duży cios dla zawodnika i wyklucza go raczej z walki o najwyższe lokaty. 

Pierwszy dzień zakończyliśmy strasznie zmęczeni ale wyniki były bardzo obiecujące. W kategorii HFT1 drugi wynik strzelił Piotr Czarnowski. Przemysław Lisowski także miał 2 pozycję w kategorii HFT2 tuż za nim był Ryszard Kowalski i Marcin Pawlak także z Chomik Project LOKGóra. Niewielkie różnice punktowe pomiędzy czołowymi zawodnikami były niewielkie i zapowiadały ogromne emocje w dniu następnym. Team Poland prowadził pewnie.

Drugi dzień przywitał nas potężnym deszczem co dawało choć chwilę nadziei że "piekło" soboty będzie mniejsze. Niestety, tor Alfa który przyszło nam strzelać okazał się być w lesie a powracające po deszczu słońce wypełniło las gęstym dusznym powietrzem potęgującym tylko  upał.  Skoncentrowani i spokojni zmierzyliśmy się tym razem też z wiatrem który dodatkowo "uatrakcyjniał" nam zawody. Nie wypada wspomnieć że największy pechowiec po pierwszym dniu z naszej ekipy, Ala weszła na tor nie tylko z dziarską miną ale i z karabinkiem użyczonym przez członka reprezentacji narodowej Polski pana Rafała Zycha. Dziekujemy . 

Kolejne 5 godzin zmagań wyłoniło zwycięzców choć potrzebne były dogrywki. W kategorii HFT1  Polska ma pierwsze miejsce bowiem Jacek Kostowski pokonał w dogrywce dwóch Czechów Jakuba Vichera i Josefa Jansa.

W kategorii HFT2 wygrał jednopunktową przewagą Tomasz Marszałek a  o dalsze miejsca na podium miały zadecydować dogrywki pomiedzy Sławomirem Wiśniewskim i Marcinem Pawlakiem. Skuteczniejszy okazał się Sławek i tym samym Marcin Pawlak z Chomik Projekt LOK Góra został trzecim zawodnikiem Mistrzostw Świata HFT


W kategorii Lady i Veteran złoto zdobyła Agnieszka Pawlak i Eugeniusz Sadowski a najlepsza drużyna okazała się Polska. To fantastycznie na takiej imprezie słuchać Mazurka Dąbrowskiego. Gratulujemy zwycięzcom 

Dziękujemy wszystkim którzy trzymali za nas kciuk.

Fotorelacja


Choltice Republika czeska


"Wiadra zombie" Witoszyce 22.07.2018

Po ostatnich deszczach rozpleniły się na Witoszycach "Wiadra Zombie" i trza było zrobić z tym porządek bo Sebie gęsi dusiły i pióra rwały...a jak tu rosół u Seby bez gęsiny? Wsparł nas JJ z Gun Lobby Leszno i ekipa ASG z LOK Góra. Taktyka i dynamika, praca na zasłonach i w grupach, medycyna i stazy. Idealnie spędzone niedzielne przedpołudnie....do następnego.


Kilka fotek

Witoszyce


Zawody strzeleckie LOK Góra "powitanie Lata z kałaszem" 01.07.2018Fotorelacja


Góra


Trening strzelecki Lok Góra 14.06.2018

Po długiej przerwie na osi pistoletowej strzelnicy myśliwskiej w Górze odbył się trening strzelecki LOK Góra.  Kameralnie i z dużą dawką humoru...oby częściej bo klimat spotkania fantastyczny. W linku kilka fotek z wydarzenia, uśmiechy uczestników mówią chyba wszystko. Do następnego :)


Fotorelacja

Góra


ZAWODY Formuła Hunter classic Ryczeń 03.06.2018

03.06.2018 nad zalewem Ryczeń odbyły się wiosenne zawody Formuła Hunter Classic. Zawody wchodziły w skład obchodów 100 lecia odzyskania niepodległości przez Polskę a patronat nad imprezą objęła Burmistrz Góry Pani Irena Krzyszkiewicz. Organizatorem była inicjatywa strzelecka Chomik Project, LOK Góra przy wsparciu Gminy Góra

Ta stosunkowo nowa dyscyplina strzelectwa terenowego przyciągnęła do Ryczenia entuzjastów strzelectwa pneumatycznego z tak odległych rejonów Polski jak Lublin, Toruń, Inowrocław czy Poznań.  Nie zabrakło reprezentantów Dolnego Ślaska z Wrocławiem na czele i oczywiście Góry.  Łącznie ponad 40-stu (w tym 8 juniorów ) strzelców stanęło do rywalizacji o laur zwycięzcy.

Tor strzelecki zawierał 30 stanowisk i był podzielony na 2 części tak by zapewnić maksymalne bezpieczeństwo uczestników i osób postronnych odwiedzających zalew. Taśmy ostrzegawcze i informacje pisemne nie pozwalały mieć żadnych wątpliwości gdzie znajduje się teren rozgrywek.

Punktualnie o godzinie 10.00  zastępca burmistrza Góry Pan  Andrzej Rogala w obecności Prezesa LOK Bogdana Potocznego i organizatorów uroczyście rozpoczął zawody.  Organizatorzy jeszcze raz przypomnieli zasady bezpieczeństwa na torach strzeleckich oraz omówili harmonogram rozgrywek.


Strzelania przebiegały sprawnie, nie było przerw technicznych. Cele w postaci metalowych figurek ze strefami trafienia były tak usytuowane by strzelcy musieli pokazać kunszt i wiedzę strzelecką bowiem nie brakowało "przeszkadzajki" w postaci krzaków i traw. Takie ustawienie mogło wprowadzić w klimat "bezkrwawego "safari. Walka o każdy punkt była zacięta ale fair play co świadczy tylko o pięknie tej dyscypliny sportu. Bardzo cieszył liczny udział juniorów a stali bywalcy torów FHC w Górze mogli być świadkami fantastycznego debiutu Eliasza Porawskiego (Inowrocław) w kategorii seniorskiej.  Zdobyte 18 punktów klasyfikowało go tuż za podium. Brawo.

O wyniku końcowym końcowym musiały zadecydować dogrywki. O pierwsze miejsce walczył Piotr Czarnowski (Kluczbork) i Artur Łowczak (Lublin). Skuteczność Piotra pozwoliła mu wystrzelać lepszy wynik w dogrywce i to on okazał się zwycięzcą FHC Ryczeń 2018. Po dogrywkach pomiędzy Przemysławem Lisowskim (Wrocław), Grzegorzem Rosiem (Wrocław) i Damianem Boguniowskim (Ostrów WLKP.) ten ostatni okazał się 3 wynikiem zawodów. W kategorii Junior wygrała Kinga Pawlak (Wrocław) uzyskując 12 trafień.

Dziękujemy pięknie za fantastyczną i bezpieczną zabawę, zapraszamy do Góry na kolejne zawody Formuła Hunter Classic

Specjalne podziękowania dla Pani Burmistrz Góry Ireny Krzyszkiewicz za wsparcie i piękne nagrody, pracownikom urzędu Gminy Góra za dobry klimat współpracy ze środowiskiem strzeleckim, Nadleśnictwu Góra Śląska za ufundowanie drewna na integracyjne ognisko...i wszystkim tym bez których nie było by FHC. Dziękujemy.

Góra
Zawody strzeleckie LOK Góra z okazji Święta Konstytucji 3-go Maja. 28.04.2018

28.04.2018 uczciliśmy obchody uchwalenia Konstytucji 3-go Maja oraz 100 lecia odzyskania niepodległości przez Polskę zawodami strzeleckimi na naszym obiekcie czyli strzelnicy myśliwskiej w Górze. Zawody rozegrano w dwuboju,  pistolet sportowy 25 m. oraz karabin sportowy 50 m. Liczyła się łączna suma punktów z obu konkurencji strzeleckich. Sobotni poranek przywitał nas piękną pogodą a kameralna atmosfera pełna była żartów i dobrego klimatu. Po raz kolejny nie zawiedli juniorzy, pojawili się też zawodnicy którzy "pierwszy raz" i to z poza naszej gminy... cieszy nas to ogromnie że górowski LOK jest rozpoznawalny w powiecie i przyciąga zainteresowanych sportem strzeleckim a zwłaszcza młodzież. Żałujemy tylko że zabrakło Pań ale wierzymy że na kolejnych zawodach kategoria LADY zostanie mocno obsadzona przez nasze koleżanki. 

Tradycyjnie zawody poprzedziła odprawa zawodników na której przypomniano zasady bezpieczeństwa i elementy BLOS.  Same strzelanie przebiegały sprawnie zwłaszcza że przeprowadzono je w ten sposób że zawodnicy kończący konkurencję pistoletową przechodzili od razu do strzelań z karabinu. Na pewno takie rozegranie miało efekty na tarczach co widzieli nie tylko sędziowie podliczając punty.

Zawodnicy w trakcie oczekiwań na swoja kolejkę strzelań mogli zapoznać się z podstawami ratownictwa medycznego. Szkolenie prowadził ratownik medycyny taktycznej. Zajęcia teoretyczne  min. prawidłowe zakładanie opasek uciskowych, tamowania krwotoków i zabezpieczenia rannego  poparte były praktyką,  wierzymy że prawidłowe założenie stazy nie będzie już dla uczestników żadnym problemem. Cieszy nas duże zainteresowanie uczestników i jest to dla nas informacja zwrotna w którym kierunku trzeba będzie przeprowadzać zajęcia dodatkowe. Dodatkowo instruktorzy zapoznali uczestników zawodów z bronią systemów AK, AR, sprzętem ochronnym takim jak  nowoczesne kamizelki, hełmy i "maskałatami" czyli kamuflażem snajperskim.

By wyłonić medalistów potrzebna była dogrywka o 2  miejsce podium. W tej rozgrywce zawodnicy mieli po 3 dodatkowe strzały z pistoletu i karabinu na dedykowanych dystansach. Lepszy wynik odnotował Andrzej Zdyb wyprzedzając Daniela Cieślaka o 2 punkty w pistolecie ( w karabinie uzyskali identyczna sumę) i to on zajął 2 miejsce w kategorii senior ustępując tylko zwycięzcy zawodów Jackowi Brukwińskiemu.

1. Jacek Brukwiński  163 p.

2. Andrzej Zdyb (dogrywka) 158 p.

3. Daniel Cieślak (dogrywka) 158 p.

W kategorii Junior 

1. Patryk Oleszkiewicz 122 p.

2. Michał Lewicki 33 p.

3. Patryk Szuper 28 p.

Po zawodach można było postrzelać pod nadzorem instruktorów LOK. Świetna zabawa i niesamowicie fachowe podejście prowadzących strzelanie. Bravo.

Dziękujemy wszystkim za przybycie i zapraszamy do śledzenia strony bo przed nami jeszcze wiele  imprez. Zapraszamy do LOK Góra.

Góra


Zawody strzeleckie LOK Góra z okazji Narodowego dnia pamięci żołnierzy wyklętych 04.03.2018

Liga Obrony Kraju Góra uczciła Pamięć Żołnierzy wyklętych zawodami strzeleckimi potocznie nazywanych "Kałach" które rozegrano na górowskiej strzelnicy myśliwskiej. Pogoda jak zwykle dopisała a ujemna temperatura szybko  rosła w promieniach słońca. Do zawodów przystąpiło ponad 40 osób zrzeszonych w LOK jak i osóby które dopiero zaczynają przygodę ze sportem strzeleckim . Kierownik  strzelania Pan Bogdan Potoczny przeprowadził instruktaż oraz przypomniał o zasadach bezpieczeństwa podczas zawodów a także czuwał nad prawidłowym prowadzeniem strzelań. Klasyfikacja medalowa obejmowała kategorię: Senior, Lady i Junior. Wszyscy zawodnicy dodatkowo walczyli o Puchar Prezesa ZR LOK Góra w kategorii OPEN


W kategorii senior

1. miejsce Brukwiński Jacek (LOK Góra)

2. miejsce Tomczak Dariusz ( Góra)

3. miejsce Krajewski Artur (LOK Góra)

W kategorii Lady 

1.miejsce Urbańska Katarzyna (Wrocław)

2. miejsce Sokołowska -Szypiłło Irena (Góra)

3. miejsce Świątek Marlena (Góra)

W kategorii Junior

1. miejsce Godlewski Wiktor (LOK Głogów)

2. miejsce Cuże Tomasz (LOK Góra)

3. miejsce Dec Damian (Góra)

Zawody zostały zakończone rozlosowaniem nagród ufundowanych przez firmę Złotnik Góra oraz Philippe & Jack Odzież Specjalna. Dziękujemy bardzo. Dziękujemy też  instruktorom z Sokół Leszno za wsparcie i prowadzenie strzelań.  Dziękujemy wszystkim za cenne sugestie w trakcie zawodów jak i po nich. Wierzymy że razem możemy zrobić kolejne strzelania LOK jeszcze ciekawszymi i na jeszcze wyższym poziomie.

Fotorelacja by Piotr Kamma

Dynamiczny "Tantal"Góra


Szkolenie strzeleckie Góra 26.02.2018

Dziś (26.02.18) od rana na strzelnicy w Górze ćwiczyliśmy z instruktorem strzelectwa i medycyny pola walki. Nauczyliśmy się sporo, postrzelaliśmy z karabinów systemu AR (DD MK18, M4A1) i krótkiej (SIG226 i Glocków) i nie tylko, wszystko w ruchu i bardzo dynamicznie. Było sporo ratownictwa i porad praktycznych, podstaw strzelania bojowego i taktyki . Mimo bardzo mroźnej pogody było bardzo gorąco.   Planujemy kolejne szkolenia, osoby zainteresowane prosimy o kontakt przez klubowy email.


Góra


KAłach'17 17.12.2017

Sezon strzelecki LOK Góra zakończyliśmy zawodami Kałach'17. Pomimo przedświątecznego czasu w biurze zawodów odnotowano ponad 36 zgłoszeń startowych, tak duża frekwencja bardzo cieszy. Zawody rozegrano z postawy leżącej z karabinków systemu AK  Sporter kal.7,62x39 tzw. kałachy. Strzelanie odbywało się na dystansie 100 metrów z przyrządów otwartych czyli muszka i szczerbinka . Każdy zawodnik poza środkami ochrony (okulary strzeleckie i nauszniki) miał do dyspozycji lunetę dzięki której mógł na bieżąco śledzić trafienia i wprowadzać ewentualne korekty. Zawodnik oddawał 13 strzałów z czego 10 najlepszych zliczano do wyniku klasyfikacyjnego. Zawody poprzedziła odprawa   na której zapoznano strzelców z planogramem zawodów i regulaminem strzelnicy. Przypomniano  też o zasadach bezpieczeństwa podczas strzelań.


W tym roku naszymi gośćmi byli druhowie z Polowej Drużyny "Sokoła" z Leszna. Koledzy zaprezentowali Karabinki systemu AR i AK oraz broń krótką min. pistolet Glock19 gen4.  Koledzy udzielali porad z zakresu obsługi broni strzeleckiej i co chyba najważniejsze prowadzili także praktyczne zajęcia  posługiwania się bronią. 


Zawody przebiegały sprawnie a zmienna pogoda dodawała smaczku całej rywalizacji. Zawody zakończono wspólnym ogniskiem i gorącym polowym posiłkiem z kociołków.

Pamiątkowe puchary, medale i dyplomy wręczył Prezes ZR LOK kol. Bogdan Potoczny

Wyniki:

Kategoria Lady

1. miejsce Wiśniewska Paulina 61 p.

2. miejsce Sokołowska-Szypiłło Irena 49 p.

3. miejsce Sajdak Karolina 17 p.

Kategoria Junior

1. miejsce Zdyb Łukasz 67 p.

2. Alicja Kowalska 53 p.

3. Cuże Tomasz 53 p.

Kategoria Senior

1. miejsce Gorwa Ryszard 85 p.

2. miejsce Zdyb Edward 84.p

3. Grzegorz Wawrzyniak 81 p.


Serdecznie gratulujemy wyników oraz dziękujemy wszystkim za sportową walką. Jednocześnie dziękujemy Panu Jackowi Jakubczykowi ze sklepu Odzież Specjalna  Philipp&Jack  za ufundowanie kamizelek taktycznych dla uczestników zawodów. Specjalne Podziękowania dla kolegów z Polowej Drużyny "Sokoła" za energię i poświęcony czas. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim członkom LOK Góra i sympatykom strzelectwa za to że byliście z nami w sezonie 2017 i już teraz zapraszamy na sezon strzelecki 2018.


Fotorelacja  by Grzegorz Wawrzyniak

Rozbieranie Tantala

Juniorka Ala i AR


Góra


zAWODY STRZELECKIE lok gÓRA 26.11.17

Dnia 26.11.2017 odbyły się zawody strzeleckie w dwuboju (karabin sportowy + pistolet sportowy) kończące sezon strzelecki LOK Góra w tej dyscyplinie. Mimo wietrznej i chłodnej niedzieli na górowską strzelnicę stawili się członkowie LOK jak i niezrzeszeni sympatycy strzelectwa. Bardzo cieszyło liczne stawienie się sekcji juniorskiej  a także Pań bowiem zawody rozegrano w trzech kategoriach czyli Najlepsza Kobieta, Junior i oczywiście Senior. 

Wyniki:

Najlepsza Kobieta

1. Sokołowska-Szypiło Irena  83p + 49p. 132p.

2. Wiśniewska Paulina 51p. + 76p. 127p.

Junior

1. Zdyb Łukasz 79p. + 83p. 162p.

2. Skibiński Szymon  58p. + 65p. 123p.

3. Cuże Tomasz 50p. + 70p. 120p.

Senior

1. Brukwiński Jacek 84p. + 81p. 165p.

2. Zdyb Andrzej 77p. + 84p. 161p.

3. Zdyb Edward 72p. + 86p.  158p.

Gratulujemy zwycięzcom poszczególnych kategorii. Ogromne  gratulacje dla kolegi Łukasza Zdyba (junior) za osiągniecie drugiego wyniku zawodów. Dziękujemy wszystkim za przybycie i już teraz zapraszamy na Zawody Kałach'17 które zakończą sezon strzelecki LOK Góra w roku 2017.


Fotorelacja


gÓRA


Turniej strzelecki z okazji Święta Niepodległości 11.11.2017 

Dnia 11.11.2017 na strzelnicy myśliwskiej w Górze został rozegrany Turniej Strzelecki z okazji Narodowego Święta Niepodległości organizowany prze LOK Góra. Turniej rozegrano w formacie dwuboju czyli karabin sportowy i pistolet sportowy. Poza członkami LOK odwiedziła nas spora grupa osób niezrzeszonych. Mamy nadzieję że ten sposób uczczenia obchodów  Święta Niepodległości przypadł wszystkim do gustu. Dziękujemy wszystkim za przybycie i bezpieczną zabawę. Do zobaczenia na kolejnych spotkaniach


Wyniki

I miejsce (junior) Zdyb Lukasz LOK Góra 172 p.

II miejsce (junior) Skibiński Szymon 134 p.

III miejsce (junior ) Oleszkiewicz Patryk 102 p.

I miejsce (senior) Potoczny Bogdan LOK Góra 180 p.

II miejsce (senior) Gorwa Ryszard LOK Góra 168 p.

III miejsce (senior) Zdyb Andrzej LOK Góra 164 p.

Zdyb Edward 161 p.

Chmielak Marek 155 p.

Brukwiński Jacek 155 p.

Kwiatek Krzysztof 145 p.

Szypiłło Przemysław 140 p.

Wiśniewska Paulina 133.p.

Sokołowski Józef 132 p.

Bobowski Marcin 121 p.

Sokołowska- Szypiłło Irena 115 p.

Gawlik Mikołaj 87 p.

Fotorelacja

Góra


Powiatowe zawody strzeleckie LOK dla uczniów 

Dnia 11.10.2017  na terenie strzelnicy myśliwskiej w Górze odbyła się kolejna edycja Powiatowych Zawodów Strzeleckich LOK dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych. Patronat nad zawodami objęła Burmistrz Góry Pani Irena Krzyszkiewicz i właśnie o Puchar Burmistrza Góry walczyli młodzi adepci strzelectwa.

Do turnieju przystąpiło 10 drużyn wystawionych przez Zespół Szkół w Sicinach - Gimnazjum w Naratowie, Zespół Szkoła Podstawowa i Przedszkole  w Czerninie, Gimnazjum w Irządzach, Szkoła Podstawowa nr 1 w Górze oraz Publiczna Szkoła Podstawowa im. B. Chrobrego w Wąsoszu. Zawody rozegrano w konkurencji karabinek kbks na dystansie 50 metrów z postawy leżącej. Klasyfikacja końcowa przewidywała wyłonienie najlepszego strzelca turnieju oraz najlepszej drużyny reprezentującej daną szkołę. Dodatkową klasyfikację przewidziano wśród nauczycieli którzy opiekowali się drużynami. 

O godzinie 10.00 Prezes LOK Góra Pan Bogdan Potoczny przeprowadził odprawę na której omówiono zasady bezpieczeństwa podczas zawodów oraz podstawy techniki strzeleckiej i obsługi karabinka kbks. Losowanie kolejności strzelań zapewniło sprawne rozpoczęcie strzelań.


Młodzi zawodnicy mieli do oddania 13 strzałów do tarczy ustawionej na dystansie 50  metrów. 10 najlepszych strzałów było zliczane do wyniku końcowego. Podczas strzelań członkowie LOK czuwali nad bezpieczeństwem zawodników a także udzielali wskazówek bowiem niejednokrotnie dla młodzieży  był to pierwszy kontakt z bronią. Zawody przebiegały sprawnie. Emocje były duże a sportowa rywalizacja bezpieczna i w duchu fair play.


Po podliczeniu wyników końcowych zostali wyłonieni zwycięzcy turnieju.

W kategorii najlepsza drużyna:

I m. drużyna gimnazjalistów z Czerniny, II m. drużyna gimnazjalistów z Wąsosza

III m. drużyna gimnazjalistów z Czerniny

W kategorii indywidualnej:

I m. Jakub Drozdowski – Czernina, II m. Arkadiusz Matuszewski – Wąsosz, III m. Maksymilian Szpruta – Czernina

W kategorii nauczycieli:

I m. Radosław Mrówka – Wąsosz, II m. Piotr Brojek – Czernina, III m. Anna Cieślak – Góra

Uroczystej dekoracji zwycięzców dokonała Burmistrz Góry Pani Irena Krzyszkiewicz w asyście swojego zastępcy Pana Andrzeja Rogali. Pani Burmistrz podkreśliła że zwycięzcami są tak naprawdę wszyscy uczestnicy zawodów  a aktywność sportowa to ważny element rozwoju i kształtowania się postaw wśród młodzieży. Podziękowała także nauczycielom za zaangażowanie i dobrą energię w ich codziennej  ciężkiej pracy. Członkowie LOK usłyszeli wiele ciepłych słów uznania na temat ich pracy włożonej  w rozwój i  popularyzację strzelectwa w gmine Góra oraz promocji naszego regionu.


W imieniu wszystkich uczestników Powiatowych Zawodów Strzeleckich LOK pragniemy wyrazić serdeczne podziękowania Pani Burmistrz Irenie Krzyszkiewicz za ufundowanie przepięknych nagród oraz nieocenione wsparcie w propagowanie strzelectwa w Gminie Góra. Panu Edmundowi Sawickiemu za fantastyczne nagrody. Panu Jackowi Jakubczykowi za ufundowanie kamizelek taktycznych dla młodych zawodników. Restauracji Rosette za wsparcie logistyczne (gorąca herbata była świetna). Panu Arkowi Gortychowi za super fotorelację z imprezy.

Do zobaczenia na następnych zawodach .


fotorelacjaGóra


Mistrzostwa Europy Hunter Field Target Choltice  2017

W dniach 30.09-01.102017 w czeskiej miejscowości Choltice odbyły się Mistrzostwa Europy Hunter Field Target organizowane przez WHFTO ( World Hunter Field Target Organisation).  

Jak i w latach poprzednich w pięknie położonym kompleksie pałacowym Choltice zgromadziła się cała czołówka europejskiego HFT z takich krajów jak  Wielka Brytania, Czechy, Polska, Węgry, Litwa  czy Słowacja. Prawie dwustu osobowa frekwencja zapowiadał wysoki poziom rywalizacji i sporo emocji już w pierwszym dniu zawodów bowiem zmagania zaplanowano na 2 dni strzelań na torach Alfa i Bravo.  Zawody rozegrano w dwóch głównych kategoriach sprzętowych hft1 i hft2  a także w kategorii Ladies  i Junior. Rozegrano także konkurencję drużynową w oparciu o teamy narodowe. Na tak ważnej dla strzelectwa terenowego imprezie nie mogło oczywiście zabraknąć przedstawicieli Góry skupionych w inicjatywie strzeleckiej Chomik Projekt i  LOK Góra.  


Tory strzeleckie ustawiono w  parku pałacowym który bardziej przypominał dziki las a piękna jesienna pogoda dodawała uroku rywalizacji. Organizatorzy zapewnili spora dawkę pozytywnej adrenaliny  i cele lokowali w ciekawych miejscach nie szczędząc  zawodnikom pułapek optycznych które bardzo myliły oko. Cele usytuowane pod górę i w dół dodawały pikanteri w rywalizacji. Zmienny wiatr wymuszał koncentrację bo chwila nieuwagi kończyła się zazwyczaj chybieniem celu i stratą cennych punktów.  

Po dwóch dniach zmagań udało się wyłonić zwycięzców. W kategorii hft1 zwycięzcą został czeski zawodnik  Vaclav Sejpka  notując  na karcie startowej 119 punktów. W hft2 najlepszym zawodnikiem okazał się Sławek Opiela z Polski z wynikiem 106 punktów. Polska drużyna narodowa zdobyła brąz i stanęła na trzecim stopniu podium. Najlepszym zawodnikiem reprezentującym  Górę okazał się Daniel Cieślak zdobywając w hft2 81 punktów co dawało 13 lokatę. Tuż za nim plasował się kolejny zawodnik  LOK Góra Ryszard Kowalski zdobywając 79 punktów. Cała drużynę cieszył wynik uzyskany przez naszą juniorkę Alę Kowalską która w klasyfikacji generalnej uzyskała  78 punktów  pokonując bardziej doświadczonych strzelców i zdobywając kolejne punkty na tak poważnej imprezie strzeleckiej.

Kolejna impreza zakończona ale na pewno  wyjechaliśmy z Czech bogatsi o kolejne doświadczenia które z pewnością zaowocują w przyszłości.

Dziękujemy za wsparcie uzyskane od Gminy Góra w osobie Pani Burmistrz Irenie Krzyszkiewicz, Panu Sekretarzowi Tadeuszowi Otto oraz Panu Jackowi ze sklepu Odzież Specjalna  Philipp&Jack w Górze.

fotorelacjaCholtice Czech RepublicJesienny Plener strzelecki LOK Góra

10.09.2017 na strzelnicy myśliwskiej w Górze odbył się Jesienny Plener Strzelecki organizowany przez sekcję strzelectwa terenowego LOK Góra. 

Uczestnicy pleneru mogli postrzelać z klubowych kbks-ów pod okiem Prezesa LOK Góra kol. Bogdana Potocznego. Mimo mżawki która od rana sączyła się z nieba atmosfera była bardzo gorąca a daszek małej osi osłaniał od wilgoci. Po skończonych strzelaniach LR22 rozstawiono 10 figurkowy tor FHC idealnie w czasie bo na niebie się przejaśniło i przestało padać. Strzelanie odbyło się na zasadach treningowych  co nie znaczy że było łatwo a "pokonane" blaszaki cieszyły bardzo. Przez cały czas pleneru uczestnicy mogli ogrzać się przy ognisku i posilić się plenerową kuchnią z kociołków i grilla. 

Zapraszamy wszystkich chętnych na spotkania i zapraszamy do śledzenia naszej klubowej strony.


FotorelacjaGóra


Trening sekcji Strzelectwa terenowego LOK Góra

28.08.2017 odbył się trening strzelecki inaugurujący powstanie sekcji strzelectwa terenowego LOK Góra.  Omówiono działanie w strukturach LOK i plany dalszego rozwoju strzelectwa na ziemi górowskiej. Sekcja ST LOK łączy w sobie osoby związane z grupą Chomik Project i Formułą Hunter Classic jak i osoby które całkiem niedawno poznały tą dyscyplinę sportu strzeleckiego . Wszystkich chętnych do działania w ramach sekcji a przede wszystkim do zapoznania się ze strzelectwem terenowym zapraszamy na następne treningi. Kontakt na stronie klubowej. Zapraszamy


Góra


Zawody strzeleckie LOK "kałach 2017" 02.07.2017 Góra

02.07.2017 na strzelnicy myśliwskiej w Górze zostały rozegrane Zawody Strzeleckie Ligi Obrony Kraju ZR Góra-Głogów "Kałach 2017".  Na starcie stawili się entuzjaści strzelectwa z Góry, Głogowa i Wrocławia. Bardzo nam miło było powitać kolegów Adama i Damiana z LOK Legnica którzy poprowadzili zawody czuwając nad bezpieczeństwem jednocześnie przekazując ogrom wiedzy podanej z humorem i strzeleckim żartem. Odprawę która poprzedziła zawody poprowadził Prezes ZR LOK Góra -Głogów kol. Bogdan Potoczny. Wszystkim uczestnikom przypomniano o zasadach bezpieczeństwa oraz przypomniano zasady obsługi karabinków systemu AK. Tradycyjnie biuro zawodów poprowadził nasz skarbnik kol. Marek.

Zawody rozegrano na dystansie 100m. do do tarczy NT 23P z 4 stanowisk strzeleckich w postawie leżącej. Do dyspozycji zawodników były 4 karabinki systemu AK min. karabinek Zastava M70 ze składaną kolbą. Do zawodów przystąpiło 29 zawodników w kategorii Open. Każdy strzelec oddał 13 strzałów w tym ocenianych 10 (najlepszych). Zawodnicy do obserwacji skuteczności strzelań mieli do dyspozycji lunety obserwacyjne przy każdym stanowisku. Zawody przebiegały sprawnie i nie było przestojów a zaglądające przez chmury słońce uczyniło rywalizację jeszcze przyjemniejszą.

Najskuteczniejszym strzelcem zawodów został Przemysław Lisowski z Wrocławia z wynikiem 87p. i on z Góry wyjechał z Pucharem Prezesa ZR LOK Góra- Głogów. Tuż zanim uplasował się Waldemar Oleksy z LOK Głogów z wynikiem 84p. 3 miejsce zajął przedstawiciel LOK Góra Andrzej Zdyb zdobywając 81p.

Zawodnicy którzy w zajęli miejsce od 3-go  do 12-go otrzymali pamiątkowe kubki z logiem Góry ufundowane przez Gminę Góra oraz kamizelki taktyczne przekazane przez Pana Jacka z salonu Odzież Specjalna  Philipp&Jack  w Górze.

Zawody zakończono piknikiem integracyjnym i wspólnym pieczeniem kiełbasek przy ognisku. Dziękujemy wszystkim za stworzenie świetnej atmosfery i klimatu tych zawodów oraz zapraszamy na kolejne imprezy organizowane przez LOK Góra, bo poza otoczką sportową są one doskonałym sposobem na  spędzenie czasu w rodzinnej atmosferze i bezpiecznej zabawie.


Fotorelacja

Góra


Piknik rodzinny KS Puenta Góra

28.05.2017 na strzelnicy myśliwskiej w Górze odbył się Piknik Rodzinny KS Puenta Góra. LOK Góra uczestniczył w tym wydarzeniu. Uczestnicy Pikniku "Precyzyjnego strzału" rywalizowali w konkurencji karabin sportowy 50m.  Było dużo śmiechu i zabawy. Super impreza.


GóraWiosenne zawody Formuła Hunter Classic 21.05.2017 Ryczeń

W niedziele 21.05.2017 nad zalewem w Ryczeniu odbyły się zawody w strzelectwie terenowym w konkurencji FHC. Frekwencja dopisała i na miejsce zawodów zjawili się zawodnicy z Wrocławia, Torunia, Bydgoszczy i Poznania. Nie zabrakło także przedstawicieli Góry reprezentowanych przez liczne grono juniorów z LOK. Rejestracje zawodników oraz podział na 3 osobowe grupy startowe przeprowadzono w biurze zawodów już od godziny 8 rano. W międzyczasie można było skorzystać ze strzelnicy technicznej zwanaj RO na której zawodnicy dokonywali ostatnich korekt ustawień optyki.

Punktualnie o godzinie 10 zwołano odprawę wszystkich zawodników a uroczystego otwarcia zawodów dokonała Burmistrz Góry Pani Irena Krzyszkiewicz . Na odprawie przypomniano wszystkim zawodnikom zasady bezpieczeństwa na torze FHC oraz omówiono samą konstrukcję stanowisk i zasady poruszania się podczas rywalizacji. Tor strzelecki wyznaczono wzdłuż półwyspu lokując na nim 30 stanowisk z różnymi strefami trafienia na metalowych figurkach imitujących zwierzęta na dystansie od 10 do 41 metrów. W FHC w przeciwieństwie do standardowej dyscypliny Hunter Field Target (HFT) zawodnik na torze spotyka się tylko z dwoma postawami czyli z klęcząca i stojącą a brak standaryzacji dedykowanych wielkości stref trafienia do odległości czyni z tej dyscypliny bardzo trudny element sztuki strzeleckiej. Wiatr który zjawił się nad zalewem w Ryczeniu około godziny 9 wiał nieprzerwanie prze cały czas trwania zawodów płatając strzelcom niespodzianki. Trafione i przewrócone figurki cieszyły bardzo a twarda walka o każdy punkt trwała do końca.

3 strzelców zanotowało identyczny (najwyższy ) 14 punktowy wynik i aby wyłonić zwycięzcę potrzebna była dogrywka. Tutaj wiatr znów pokazał pazur i bardzo przeszkadzał w wyłonieniu zwycięzcy. Dogrywkę wygrał Piotr Czarnowski reprezentującym OPOLE Team  tuż przed Ryszardem Kowalskim z Chomik Project i Marcinem Pawlakiem z Wrocławia. Najlepszy wynik juniorski zanotował Tomasz Cuże z LOK Góra zdobywając 10 punktów.

Po zawodach rozpoczął się piknik a zawodnicy mogli posilić się słodkościami ufundowanymi przez PSS Społem Góra i Piekarnię MAJA Góra przy wspólnym ognisku na które drewno zapewniło Nadleśnictwo Góra Śląska. Każdy uczestnik zawodów FHC otrzymał pamiątkowy kubek z logo Góry ufundowane przez Gminę Góra.


Góra

Postrzelane

Dzięki uprzejmości kolegi Andrzeja można dziś było skorzystać z strzelnicy krytej 10m. Fantastyczne miejsce, pełne pasji i entuzjazmu dla strzelectwa. Miejsce otwarte na przenikanie się inicjatywy strzeleckiej i wiary w to co się robi.  Kilka fotek

.

Film

Góra


Trening 26.03.2017 Góra

Na strzelnicy myśliwskiej w Górze odbył się trening strzelecki. Do dyspozycji strzelców były wiatrówki: AA ProSport 4,5mm, AT44 6,35mm, TEX3 4,5mm, AA S400 4,5 mm. oraz inne. Cele w postaci figurek HFT rozstawiono wg. regulaminu FHC czyli od 10 do 41m. Piękna pogoda sprzyjała pobytowi na strzelnicy , po zakończonych strzelaniach spotkaliśmy się przy ognisku piekąc kiełbaski.

Trening dotyczył postawy stojącej i klęczącej czyli wymaganych w dyscyplinie strzelectwa terenowego Formuła Hunter Classic.  

Dzięki uprzejmości kolegi "Szarego" można było zapoznać się i postrzelać z karabinka MiniBeryl 5,56 mm. oraz z CZ LR22. Dziękujemy. Zapraszamy na następny trening strzelecki.


Chomik Project

FORMUŁA HUNTER CLASSIC


Otwarty turniej Strzelecki LOK Góra

Dnia 05.03.2017 na Strzelnicy Myśliwskiej w Górze rozegrany został Otwarty Turniej Strzelecki LOK.  Turniej poświęcony został pamięci Żołnierzy Wyklętych w ramach dni pamięci o podziemiu niepodległościowym po II wojnie światowej. Turniej rozegrano w formacie dwuboju, karabin + pistolet.

Przed rozpoczęciem zawodów zaprezentowano karabin kbks który wyposażono w celownik optyczny i bipod . Najlepszą forma prezentacji jest postrzelanie z takiego modelu co wielu zawodników z radością uczyniło. Uzyskane wyniki cieszyły ale nie były brane pod uwagę w rozgrywkach. 

Turniej został rozegrany sprawnie i bez komplikacji. Pogoda dopisała. Zawody skończyły się zaproszeniem uczestników na integracyjne ognisko i wspólne pieczenie kiełbasek.

Dwubój Karabin kbks 50m. + Pistolet MCM 25m.

1. miejsce Przemysław Lisowski Wrocław

2. miejsce Andrzej Mazur Góra

3. miejsce Piotr Kamma  Wrocław

Fotorelacja


GÓRA                                              Wręczenie medali LOK                                             

Dnia 16.02.2017 podczas XXXIV Sesja Rady Miejskiej Góry  w imieniu Zarządu Rejonowego LOK Góra-Głogów wręczono Brązowe Medale Zasługi Ligi Obrony Kraju. Medale wręczono Burmistrz Miasta i Gminy Góra Pani Irenie Krzyszkiewicz oraz Panu Jerzemu Maćkowskiemu jako wyróżnienie za wsparcie LOK i strzelectwa na terenie Góry.

Dekoracji dokonał Prezes ZR LOK Góra Bogdan Potoczny w asyście członków LOK.


Foto


GÓRAZimowe Strzelanie z "kałasza"

18.12.2016 na Strzelnicy Myśliwskiej w Górze odbyło się  zimowe strzelanie z "kałasza" w ramach Ligi Obrony Kraju Góra . Powiadają że pogoda na strzelanie jest dobra lub bardzo dobra, dziś w Górze była akurat dobra. Lekki opad deszczu nie zniechęcił i na strzelnicy pojawiło się 17 entuzjastów strzelectwa. Instruktarz, zasady BHP zostały omówione przed rozpoczęciem imprezy przez Prezesa ZR LOK Góra P. Bogdana Potocznego który w trakcie strzelań czuwał także nad ich prawidłowym przebiegiem. Nad biurem czuwał kolega Marek. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za przybycie i bezpieczną zabawę.

Już dziś możemy podać że na wiosnę 2017 odbędzie się kolejne strzelanie lecz tym razem w formie zawodów. Zapraszamy i zachęcamy do śledzenia strony.

Fotorelacja


Góra
MIKOŁAJKOWE ZAWODY W GÓRZE.

04.12.2016 na strzelnicy myśliwskiej w Górze odbyły się Mikołajkowe zawody LOK. Zawody te jednocześnie kończyły sezon 2016. 

Zapraszamy na fotorelację FOTOGóra


ZAWODY STRZELECKIE GIMNAZJALISTÓW Z POWIATU GÓROWSKIEGO

Na strzelnicy myśliwskiej w Górze rozegrane zostały dziś zawody strzeleckie gimnazjalistów. Była to druga edycja zawodów organizowanych przez Zarząd Rejonowy Ligi Obrony Kraju w osobie Bogdana Potocznego przy wsparciu Formuły Hunter Classic / Chomik Project. W imieniu Burmistrz Góry Ireny Krzyszkiewicz otwarcia i wręczenia nagród dokonał Zastępca Burmistrza Góry Andrzej Rogala, życząc jednocześnie sportowej rywalizacji i gratulując organizatorom organizacji drugiej edycji zawodów, które na stałe już wpisały się w kalendarz imprez.

Po otwarciu zawodów drużyny wylosowały kolejność startu i rozpoczęły strzelanie. Do rywalizacji stanęło sześć drużyn z: Gimnazjum nr 1 oraz Gimnazjum nr 2 w Górze, Gimnazjum w Czerninie, Wąsoszu, Irządzach i Naratowie. W konkurencji strzeleckiej startowały trzyosobowe drużyny i każdy z zawodników oddał trzy strzały próbne do tarczy z karabinka sportowego kbks z pozycji leżącej, a następnie dziesięć strzałów ocenianych. Dodatkową konkurencją były zawody opiekunów poszczególnych grup.

Dzisiejsze zawody wygrała drużyna gimnazjalistów z Irządzy, na drugim miejscu uplasowali się zawodnicy z Wąsosza, a trzecią lokatę zajęli uczniowie z Gimnazjum nr 2 w Górze. W klasyfikacji indywidualnej zwyciężył Maciej Szymański z Gimnazjum nr 2 w Górze, tuż za nim uplasowała się Alicja Chmiel z Irządzy, a trzeci był Bartosz Kowalski z Naratowa. 

Celem zawodów było popularyzowanie sportu strzeleckiego, rywalizacja sportowa wśród młodzieży szkolnej oraz sprawdzenie umiejętności strzeleckich.  FOTOGóraUtworzono za pomocą Mozello – to najłatwiejszy sposób tworzenia witryn internetowych.

 .